Cycloramic

S příchodem iOS 6.0 zavedl Apple ve své defaultní aplikaci fotoaparát funkci panorama. Vytvoření veliké fotky, tím že člověk drží iPhone v ruce a pomalinku se otáčí.

Cycloramic-01

Bohužel ne vše není tak snadné jak se zdá. Vytvoření opravdu pěkného panorama je vskutku nemožné. Ruce se mě klepou a udržet telefon v jedné rovině je téměř nemožné. Vždy mě z obyčejného panorama vyleze kostrbatý obrázek, který v některých bodech na sebe vůbec nenavazuje. Po chvilce zkoušení focení panorama jsem si posteskl, že by to chtělo stativ s otáčivým motůrkem. To by se hned dělali panorama jedna báseň.

Jenomže kluci při vývoji aplikace Cycloramic zašli ještě dál a člověk se dokáže obejít bez stativu s motůrkem. Aplikace Cycloramic využívá speciálního vybračního módu, díky kterému se telefon pomalinku otáčí a při tom všem pořizuje panorama. Výsledná fotka je překvapivě čistá, bez trhanců a taky hlavně bez fyzické námahy udržet telefon v jedné rovině. Stačí iPhone postavit kolmo na vodorovnou plochu a v aplikaci zmáčknou tlačítko GO! A pak už jen netrpělivě sledovat, jak se výsledné panorama tvoří.

Konečně má Apple v něčem navrch, jsme zvědav, kdy se tohle promítne i u konkurence.

Cycloramic-02

A jak celý průběh pořízení panorama vypadá se můžete dozvědět na následujícím videu:

Jedna odpověď na “Cycloramic”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..