iPad – Užitečné aplikace

Po pár dnech používání iPadu jsem si úplně na něj zvykl. Po domě jsem si zřídil wifi, takže s ním mohu v pohodě lítat po celém domě beze ztráty signálu. Taky pořád něco řeším a sháním a skoro vždy můj problém vyřeší některá aplikace. Pokud mám většinou nějaký problém nebo něco potřebuju tak vždy na to existuje aplikace, ať už placená nebo zadarmo.

Moje plocha na lockscreenu. Sice si to trochu protiřečí tam narvat Manabi z Windows 7, ale dle mě tam přesně padne… Možná jen místo čtverců dát jablko. Za to na ploše aplikací už jsem Apple pozitivní.

Komunikační klient IM+
Byli mě doporučeni dva klienti IM+ a QIP. Oba dva jsou k dostání zadarmo. Vyzkoušel jsem jako první IM+ a taky jsem u něj zůstal. Můžu se tady připojit na MSN, Jabber a ICQ. Sice obsahuje malý proužek reklamy, ale při psaní zprávy zmizí. Jediná jeho nevýhoda je uchovávání historie, avšak ta je dostupná v placené verzi.

Appshoper
Aplikace na vyhledávání aplikací zadarmo. Lze přes ní najít spoustu aplikací a hlavně her, které jsou v jiné dny jinak placené.

Hry zadarmo, které lze/šlo najít:

iPad jako FTP úložna – FileApp
Pokud v této aplikaci zapnete wifi sdílení, tak se pak můžete dostat na FTP, které se v iPadu utvoří a nahrávat tam tak soubory bez nutnosti iTunes. Velmi šikovná věc pokud někam jdete a potřebujete do iPadu přetáhnout pár souborů. A nebo naopak.

Twitter
Každý říká, že Twitter je víc přehlednější v aplikaci než-li na internetu. A mají pravdu. Obrázek mluví za vše.

Ragééé
Dokonce i na Rage Comic existuje aplikace.

Firefox záložky
Jako hlavní svůj prohlížeč na PC používám Firefox a všechna data mám mezi jednotlivými počítači přes službu od Mozilly synchronizované. Přemýšlel jsem jak dostat své záložky do Safari na iPadu, až jsem to nakonec vyřešil opět další aplikací Firefox Home. Sice aplikace je primárně stavěná pro iPhone, ale pro získání přístupu k mým záložkám bohatě stačí.

Diakritika
Vůbec jsem netušil k čemu jsou zvlášť háček a čárka na samostatném tlačítku na klávesnici. Až mě to pak ukázal kámoš, jak to vše slouží. Stačí stisknout požadované písmeno, třeba “n” a hned na to háček a vznikne “ň”. Hned je psaní jednoduší a nemusím tak dlouho držet prst nad písmenem, abych napsal písmeno z háčkem. Ale abych se přiznal, stejně jsem si nějak zvykl psát bez diakritiky.

Obal na iPad
Stříbrno černý, elegantní a hlavně chrání iPad proti poškrábání, hlavně záda. Sice má malinkou nevýhodu a tou je při položení iPadu na psaní je home button na levé straně, ale jde spíše jen o zvyk.

Hadřička na brýle
Konečně k něčemu se mě hodí hadřička na čištění brýli, kterou jsem dostal jako bonus, když jsem si kupoval svoje brýle, které stále nosím doteď. Každý den totiž iPad leštím, jelikož se mě moc mastní prsty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..