MSI GT630

Chystám se na vysokou školu Univerzitu Hradec Králové, kam jsem se dostal hned na první pokus. Podal jsem si jedny přijímačky, doufajíce že se tam dostanu. Vsadil jsem na jednoho koně. A sázka nakonec i vyšla, umístil jsem se ve zlatém středu přijatých uchazečů. Ale teď bych nechtěl psát o vejšce, kam se chystám, ale o svém notebooku.

Ve chvíli co jsem se dostal na vejšku, naši uvážili, že by bylo vhodné mě pořídit noťas. Když jsem si prvně vybral sestavu a řekl matce cenu, tak ji mále omejval šlak, že prý čekala něco v cenové relaci do 10k. Což jsem ji dal hned jasně najevo, že netbooky nechci, ty stejně nic neumí a i prohlížení webových stránek se koušou a noteboocký sračky typu DELL, ACER, ASUS nechci. Dell je zkratka od slova prdel, takže to stojí za velké hovno. Acer z vlastní zkušenosti nechci. Kámošoj nevydržel ani půl roku a vypadal, jak kdyby ho používal místo skejtu. A to ho prosím nosil pouze do školy. Display šel, takže nešel, jenom v jedné určité poloze. A Asus? Ten začíná taky na A jako Acer, takže sračka první třídy.

Jak se říká čtyř a méně písmenkové značky pro netoboky jsou sračky. HP nevyjímaje, sračka, která už ani v poslední době kvalitu nemá. Dřív možná, ale toď nič nič a ještě jednou nič. Ale k čemu by nám bylo pravidlo, které nemůžeme nikterakt dokázat. I zde se nachází vyjímka. A vyjímka potvrzuje pravidlo. Tou vyjímkou je MSI. MSI a Toshiba jsou nejlepší značky, za které je opravdu lepší si připlatit. Člověk aspoň ví, že to za něco stojí, má to kvalitu a nestojí za za velkou PrDell.

Ovšem co teď MSI nebo Toshibu? Toť otázka, která mě byla rychle zodpovězena rychlým testem ve vyhledávači.
Měl jsem následující požadavky:
Procesor: Intel Core 2 Duo
Výrobce čipu grafické karty: nVidia
RAM: DDRII 4GB
Velikost notebooku: 15,4″
OS: bez OS

Toshiba i MSI by splňovali obojí do puntíku až na jednu maličkost. MSI je jeden z mála výrobců, který prodává některé řady notebooků bez Operačního Systému. V dnešní době je ke každému dodáván OS v podobě Win Vista, které stojí za hovno a vyhazovat za to 3litry, když bych je potom stejně smazal, se mě rozhodně nechtělo. Takže vyhrálo MSI, jakožto zprostředkovatel notebooků bez OS.

Dále co se týká výrobce čipů grafické karty: ano vím stejný model od ATI je výkonější i rychlejší než stejný model od nVidie. Ale prostě já důvěru v grafických kartách od ATI nemám. Kompy ve škole s ATInama: rozházené textury na Counter Striku. Učitelův noťas: nutnost mít naistalovaný pošahaný toolbar, bez kterého nelze grafickou kartu ovládat a stejně to nešlo + připojení na projektor, záležitost vždycky na celý dvě hodiny. A stejně to potom další den musel štelovat znova. A aby toho nebylo málo strýc měl taky ATInu (typuju tak před 5lety výroba) a nezahrál si skoro nic, jelikož ty hry tu grafiku přímo odmítali. Nevím jestli to je jenom mnou a mám jenom špatné zkušenosti s ATInama, ale já ji nechci a rozhodně bych ji nikomu nedoporučoval. Je to jen mojí osobní preference, někdo může mít úplně jinou.

DDRIII dle testů nikterak moc rychlé oproti DDRII nejsou. Jsou dražší a DDRII můžou dosahovat úplně stejného výkonu za nižší cenu. A 4GB standart bez vyjímky! 15,4″ proto že velkou těžkou krávu po městě a po škole tahat nechci a sviňský netbooky taky nechci. Není na tom skoro nic vidět.

Mno noťas už doma a jelikož jsem noťas ještě nikdy předtím neměl, tak dva trapasy jak svině hned ze začátku. vytáhnu noťas z krabice. Ve spod do něj díra jak kráva, jak kdyby tam něco chybělo. Položím ho na stůl, kochám se jeho krásou a po chvilce se rozhodnu, že ho zapnu a vono nic. Tak si asi tak říkám, že bych mohl zasunou baterku. Baterka je zasunutá, zmáčku tlačítko power a teď čekám: startování turbíny od letadla, nadskočení noťase, proud vzduchu poletí tryskem a hlučnost přesahující pár desítek decibelů. Další FAIL. Ono z toho nic, rozsvítí se obrazovka a noťásek sedí v klidu na stole a ani se nehne. Po něm ani vidu ani slechu.
Jo člověk, který má ve stolním poči 6větráků a celý komp zní, jak kdyby měl v pokoji helikoptéru, byl tohle docela velký šok.

Dále jsem člověk, známý taky svým postojem vůči zastoupení operačních systémů. Můj názor na operační systémy je asi takový: Jabko, když shnije, tak smrdí. Tučňák, když se posere tak taky smrdí. Ale Wokno, když se rozbijte, tak aspoň nesmrdí. Sice řeže, ale s rukavicema se nepořežete (musíte mít kvalitu a ne ťamaninu)! Ale toho by nebylo málo Visty ani za mák nechci a do tak nadupané mašiny rvát XP by bylo jen ochuzování samo na sobě. Takže jsem se rozhodl tam naistalovat Win 7.2 odpovědi na “MSI GT630”

  1. “Mno noťas už doma a jelikož jsem noťas ještě nikdy předtím neměl,…” – amatér, pch XD
    Jinak dobré 🙂
    A ještě jinak – na kolo bys asi nikdá nešel, protože má jen DVĚ kola, kdežto auto ČTYŘI… a ČTYŘI kola má jen pořádná značka 😀

  2. Sherman.X: Pche, auto není noťas, abych na něm pařil GTA. Vím že někteří borci se o to pokouší. To si radči zapařím něco jiného. Jinak řečeno, jestli máš něco proti 4písmekovým autům, tak ať. Mě ten můj Peguot 106 bohatě stačí. Otaku víc nepotřebuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..