The Melancholy of Haruhi Suzumiya (DVD-rip)

Přepis z JP: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Název JP: 涼宮ハルヒの憂鬱
Název AJ: The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Počet Epizod: 14
AniDB: a3651

Je to nejúžasnější a nejztřeštěnější anime vše dob. Vyhrálo několik ocenění za rok 2006. A je to anime, které každého dostane, Ať už svojí genialitou či vytříbeností, kde srší jeden vtip za druhým, tak i jedinečností příběhu. Je to originál nad originály.

Je sice pravda, že toto anime lze buď jen milovat a nebo nenávidět, ale nic mezi tím! Ale bohužel, pro mě bohudík, že spadám do té první kategorie. Jsem prostě úchyl do Suzumii.

A tak jsem se rozhodl, že prototo anime udělám titulky, které budou sedět na DVDripy. A proč vlastně? Pro někoho potěšení, pro jiného zas utrpení. DVDripy pochytali asi v každém dile až o 5min navíc scén, které byli z původního TV vysílání vyškrtnuty.

Vzal jsem původní přeložené titulky od skupiny Whisper a snažím se je překopírovat do nového časování a přeložit chybějící dialogy.

Bohužel moje angličtina je na tolik slabá a čeština absolutně katastrofická, jelikož nic kloudného nevymyslím a proto se některé části (ty které jsem překládal) můžou zdát nesmyslné. Sice tomu v angličtině plnohodnotně rozumím, ale opravdu moje angličtina není vhodná pro překlad pro ostatní. A už vůbec si netroufám o pokus překladu k OP a ED. Takže je jenom vždy hotovej celej díl, ale bezpřekladu k OP a ED. Bohužel ani Whispeři ho nepřeložili, tak prostě nebude. Ale kdyby si někdo dal tu práci, tak potom ano.
Našla se dobrá duše (Coalman), který se rozhodl že OP a ED k tomuto anime, přeloží, velký Arigatou mu.

Tyto titulky, které zde zatím publikuju jsou jenom v beta verzi. Obsahují jenom čisté překopírovaní a překlad chybějících částí. Ještě tomu chybí pár úprav.

Titulky sedí na tyto release: Arigatou, E-D a cLT

Pokud na něco v nich narazíte, na nějakou nesouvislost, vůbec se nebojte a upozorněte mě na to. Klidně k tomu i připište, jak by to asi mělo vypadat.

Moc díky.

Asi moc dobře víte, že Suzumiya byla vysíláná v TV na přeskáčku, než oficiálně na DVD vyšla, takže pokud by jste chtěli si tito titulky stáhnout a použít na čistě stažené díly v DVDripech, všímněte si prosím čísla dílu v závorce, vyvarujete se tím tak četným chybám.

Upozorňuju, že tyto verze titulků jsou zatím bez korektury.
Titulky Suzumiya Haruhi DVDrip

2 odpovědi na “The Melancholy of Haruhi Suzumiya (DVD-rip)”

  1. mno a zbytek titulku taky bude ? ja tu mam stahnutejch 28 epizod v DVD kvalite tak by se to celkem dost hodilo … .)

  2. Pokud by jsi četl pozorně, tak zjistíš, že já titulky nepřekládal, jenom jsem udělal kompatibilitu mezi TV DVD/BD verzí.

    Druhou sezónu překládal mJezdec, kde titulky už sedí. Problém asi pro tebe nastává, že mJezdec vydal pouze hardsub. A mohu tě zklamat předem, že nemá cenu za mJezdcem chodit a prosit ho o titule. Nevydá ti je…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..